Verslo kalbos patarimai
Prisijunkite ir jūs!

10 BŪDŲ, PADĖSIANČIŲ MOKYTIS UŽSIENIO KALBŲ ŽIŪRINT FILMUS

Laikas – didžiausias mūsų visų turtas, todėl svarbu jį panaudoti tinkamai. Filmai dažnai vertinami kaip jokios naudos neteikiantis laisvalaikio leidimo būdas. Daugelis žiūri filmus bent keturias valandas per savaitę, taigi, kodėl to laiko nepanaudojus dar prasmingiau ir nepagerinus savo užsienio kalbos žinių? „Ars libri“ kolektyvas tęsia filmų, kaip kalbų mokymosi priemonės, temą ir pateikia dešimt mokymosi progresą garantuojančių patarimų.

1. Pasistenkite rasti norima išmokti kalba įgarsintų filmų, kuriuos jau matėte dubliuotus gimtąją kalba. Žinosite istoriją, taigi lengviau suprasite siužetą ir filmo eigą.

2. Žiūrėkite vieną filmą daug kartų, o ne kas kartą skirtingus. Repetitio est mater studiorum (kartojimas, visų mokslų motina) – lengviau pastebėsite ir geriau įsiminsite filme vartojamas frazes.

3. Išjunkite subtitrus. Subtitrai patraukia dėmesį ir neleidžia sutelkti dėmesio į kalbos ypatumus. Geriausia – pirmą kartą peržiūrėti filmą su subtitrais, kad suprastumėte siužetą, o tuomet daug kartų žiūrėti jau be subtitrų.

4. Nestabdykite ir neatsukinėkite filmo, kad galėtumėte pasižiūrėti į žodyną. Filmas turi teikti malonumą, o ne būti traktuojamas tik kaip edukacinė priemonė.

5. Visuomet turėkite šalia savęs užrašų knygelę, kurioje galėtumėte užsirašyti įstrigusius žodžius ar frazes.

6. Nesvarbu, koks bebūtų jūsų mokymosi tikslas, visuomet žiūrėkite tik patinkančius filmus.

7. Pasistenkite rasti mėgstamo filmo skriptą – jis neabejotinai padės žengti svarbų žingsnį kalbos mokymosi link.

8. Stenkitės nuosekliai sekti siužeto liniją ir klausti savęs: „Kas buvo ką tik pasakyta? Kas dabar vyksta?“

9. Jei suprantate, kas pasakyta, būtinai pakartokite frazę garsiai. Taip mokymasis taps interaktyvus, o ne pasyvus.

10. Visų svarbiausia: ŽIŪRĖKITE NE FILMUS, O SERIALUS. Serialai yra trumpesni, juose naudojama paprastesnė kalba nei filmuose, nuolat kartojamas žodynas, todėl tiek žodžius, tiek ir frazes įsiminti bus lengviau.

Taigi, jei vizualinės medijos priemonės Jums atrodo patrauklesne mokymosi priemone nei knyga ar pamoka su mokytoju, o kalbą pramokti vis dėlto norėtųsi, pasistenkite, kad pomėgis taptų ne tik galimybe smagiai praleisti laiką, bet ir tobulėti.

 

Copyright © 2012 UAB „Ars libri“
backto_top
Lietuvos verslo ir valstybės lyderių įvertinta kokybė!
Uždaryti